Полуниця
Соковита, свіжа, дозріває з початку літа, а то й раніше — ну і хто не любить полуницю? Сьогодні ця ягода вважається однією з найбільш поширених в Україні, адже є смачною і корисною. У кліматичних умовах нашої країни після посадки вона почувається чудово, що б там не було. Саме тому українські розплідники активно вирощують найкращі сорти полуниці, попит на які регулярно зростає.
Найпопулярніші сорти полуниці
Інтернет-магазин "Господар" наразі пропонує 5 найпопулярніших сортів садової полуниці і суниці для посадки у вашому саду.
Так, "Брілла" виведена в Італії, належить до ранніх сортів полуниці і дозріває в кінці травня чи на початку червня. Плоди мають правильну конусоподібну форму, яскравий червоний колір. Вага ягідки може становити до 50 г. Щодо аромату, то він доволі насичений, десертний, а смак солодкий з легкою кислинкою. Врожайність куща "Брілла" становить 1,5 кг ягід максимум.
Італійська полуниця "Сибілла" — новий промисловий сорт із середнім терміном дозрівання (плодоносить з середини червня). У ягід конусоподібна форма і темно-червоний колір. Вага одного плоду може сягати 50 г. Саджанці полуниці "Хоней" популярні серед покупців через надзвичайно солодкий смак. Вміст цукру в неї вищий, ніж в інших видів. Та й ягід один кущ дає достатньо — до 1,5 кг.
До солодких сортів полуниці належить також "Мармелада". Він виведений італійцями і дозріває в кінці червня або на початку липня. "Мармеладі" характерна конусоподібна форма із трохи загостреним кінчиком, насичений червоний колір плодів. Вага стандартна — максимум 40 г. Смак ягід можна зрозуміти, прочитавши назву — він дійсно наче в смаколика, цим і привертає увагу. Врожайність теж хороша — 1 кг.
Ремонтантні сорти полуниці — це про американську "Альбіон". Вона плодоносить весь сезон — з кінця весни і до заморозків. Ягоди за цей період встигають дозріти 4 рази. Плоди яскраво-червоні, доволі великого розміру і ваги (максимум 50 г). Щодо смаку, то він солодкий з легкою кислинкою. Сорт "Альбіон" дає хороший врожай з одного куща — близько 2 кг. Рослина має попит серед наших покупців, тому радимо подбати про передзамовлення, щоб встигнути купити необхідну кількість саджанців до посадки.
Увагу привертає і ремонтантна суниця "Регіна" з солодкими маленькими ягодами (майже 2.5 г). Один її кущ дає близько 1 кг плодів. Саджанці ремонтантної полуниці та суниці в інтернет-магазині "Господар" вартують від 25.00 грн.
Як доглядати за розсадою полуниці?
Посадка саджанців ранньої полуниці та інших її видів і догляд за розсадою — справа, з якою впорається навіть новачок. Головне, дотримуватися наступних правил:
стежити, щоб грунт був в міру зволожений (у спеку саджанці варто поливати мінімум 2 рази на тиждень);
- для поливу використовувати воду літньої температури;
- через певний час після посадки, саджанці слід підживити добривами. Навесні — аміачна селітра, восени — калій. Дотримуйтеся інструкції;
- здійснювати регулярний огляд рослини, щоб унеможливити появу шкідників, а при виявленні варто використати спецзасоби для знищення;
- доглядати за рослинами не лише після посадки. Після збору ягід треба обірвати сухе листя, зламані гілочки, прибрати вуса і квітконоси.
Купити саджанці полуниці недорого можна в інтернет-магазині "Господар". Ціна — від 25.00 грн. Детальна інструкція з посадки і догляду додається. Заходьте, дивіться асортимент та здійснюйте замовлення. Раді кожному!
Поширені питання про Полуниця
Вартість саджанця полуниці в інтернет-магазині «Господар» — від 25.00 грн (полуниця «Азія», полуниця «Клері») до 39.00 грн (полуниця «Мармелада», полуниця «Ханей»).
Полуниця «Флоріда Б’юті» з інтернет-магазину «Господар» має найбільш пізній термін дозрівання. Серед переваг сорту — кущі дають 3-4 врожаї за сезон. Вартість — від 39.00 грн.
- полуниця «Клері» — від 25.00 грн;
- полуниця «Хоней» — від 39.00 грн.
Купити розсаду полуниці можна в інтернет-магазині «Господар». Ціна — від 25.00 грн (полуниця «Азія», полуниця «Клері») до 39.00 грн (полуниця «Хоней», полуниця «Мармелада»).
- місце посадки та грунт. Великоплідна полуниця потребує сонця, а суниця — в міру затемнену ділянку. Оптимальними є слабокислотні грунти (pH від 5.5 до 6.8);
- підготовка землі — 14 днів до посадки (компост, перепрілий гній або зола, а навесні — нітроамофоски);
- схема — рядкова. Відстань між кущами до 30 см, між рядами — до 100 см, глибина ямок — до 15 см;
- садити так, щоб корінь був розправлений, ретельно утрамбувати;
- кожен кущ полити 2-3 л води;
- мульчування — додати дрібної соснової кори, соломи, хвої біля кущів.
- тримати їх у прохолодному, захищеному від сонячного проміння і тепла приміщенні (підвал, балкон);
- коріння — у землі. При зберіганні в підвалі підійде розкладання рослин в ряд на поліетилен і присипання вологим піском. Якщо на балконі — використати контейнери, відра з легким субстратом (кокосовий, торфяний). Поливати в міру підсихання грунту;
- температура — не вище +4°С.