Гібіскус
Розказуємо про квітку, яка користується шаленою популярністю! Гібіскус сирійський (Hibiscus syriacus), інша назва сирійська троянда. Це декоративний кущ з великими яскравими квітами. Він рясно квітне і абсолютно невибагливий у догляді, за це і припав до серця садівникам та квіткарям.
Що потрібно знати про гібіскус сирійський?
Сирійський гібіскус – це декоративний кущ висотою до 3 метрів (залежно від сорту). Квітнути починає в однорічному віці. Квіти великі, досягають діаметру 5-10 см. Основні кольори: білий, рожевий та синій. Залежно від погоди починає цвісти в першій половині липня і радує квітами перших заморозків. Щоправда, термін «життя» самої квітки досить короткий – 2-3 дні. Проте, це компенсується їхньою величезною кількістю.
Рослину активно використовують в ландшафтному дизайні для створення живоплотів, але і поодинокі кущі на клумбах чи в горщиках виглядають дуже органічно та ефектно. Додатковим плюсом буде те, що рослина вважається довгожителем. За умови правильного догляду кущ «живе» 20-25 років.
Абсолютним фаворитом звичайно є гібіскус Триколор. Це три сорти, переплетені в одне деревце, яке квітне рожевим, фіолетовим та блакитним кольорами.
Як доглядати за сирійським гібіскусом?
Краще розміщувати саджанці в місцях з розсіяним сонячним світлом, але і під прямими сонячними променями рослина почуває себе прекрасно. Кущ добре росте на слабко кислих та нейтральних грунтах. Рясний полив необхідний в період цвітіння та за надмірно сухої погоди. Підживлювати краще навесні або на початку літа, для цього добре підійдуть комплексні добрива.
Гібіскус добре переносить обрізка, це стимулює формування нових квіткових бруньок. Усувати сухі та слабкі пагони краще навесні. Рослина не боїться морозів, але якщо ви живете в північних або східних регіонах, краще вкрити її на зиму агроволокном.
Шкідники та хвороби, з якими стикається гібіскус
Насправді список потенційний проблем доволі короткий і найчастіше правильний догляд усуває навіть ризик їхньої появи.
Серед захворювань, до яких схильна рослина можна виділити хлороз та грибкові ураження. Останні можуть виникати внаслідок надмірного зволоження та поганої циркуляції повітря.
Серед шкідників варто пильнувати павутинного кліща та попелицю, які найчастіше вражають кущ за тривалої посушливої погоди, але легко усуваються інсектицидами.
В інтернет-магазині Господар ми продаємо саджанці гібіскуса різного віку вирощені в нашому власному розпліднику. Саме тому деревця 100% здорові та добре приживуться на новому місці. Ми консультуємо всіх наших клієнтів перед покупкою про те, як правильно саджати та доглядати за рослиною. Звертайтеся, ми завжди готові порадувати вас квітами для вашого саду.
Поширені питання про Гібіскус
Основна особливість махрового гібіскуса — великі квіти, які можуть досягати до 12 см в діаметрі (у класичного — до 10 см). Якщо гібіскус сирійський має порожню серединку з тичинкою, то в махрового є безліч дрібних пелюсток, які щільно заповнюють серединку, додаючи квітці легкої пишності.
Купити гібіскус махровий можна в інтернет-магазині «Господар». Ціна — від 145.00 грн («Санчойо», «Вайт Шифон», «Лавандер Шифон»).
Саджанець гібіскуса в інтернет-магазині «Господар» коштує від 145.00 грн — гібіскус «Білий», «Рожевий», «Фіолетовий».
Період рясного цвітіння гібіскусу — з кінця червня до заморозків. Щороку він підростає в середньому на 10-12 см.
- місце — багато сонця, захист від протягів;
- грунт — легкий, пухкий, родючий, без сирості. Органічні добрива додати мінімум за місяць до висаджування (10 кг/м2);
- глибина і ширина ями — 50 см, у ній зробити дренаж з битої цегли;
- грунт, яким засипають саджанець, змішати з перегноєм чи компостом, жменею золи, суперфосфатом;
- шийка кореня при посадці трохи нижче рівня землі;
- після підгортання полити ділянку невеликою кількістю води, замульчувати, наприклад, корою сосни.