Груша
Скільки ж унікальних рослин зараз можна висадити в домашньому саду… Екзотика, звісно, вабить, але в пріоритеті у садівників і надалі класика, тобто плодові, які гарантовано приживуться в українському кліматі, не потребуватимуть особливих умов вирощування, даватимуть неймовірно смачні плоди. Одним з найбільш поширених фруктових дерев в Україні є груша. Широке різноманіття сортів дає змогу підібрати найкращі саджанці груші навіть під специфічні умови.
Груша: популярні сорти
Сучасні розплідники сьогодні пропонують чимало сортів саджанців груші зимової, осінньої та літньої. Популярною наразі є ця трійка з інтернет-магазину "Господар":
- "Весільна";
- "Талгарська красуня";
- "Ноябрська".
Перевагами згаданих вище рослин є морозостійкість (-29°С), стійкість до хвороб, шкідників.
Груша Весільна — червоном’ясий сорт з дозріванням в кінці серпня. Свою назву він отримав через цікавий вигляд й унікальний смак. Колір плодів — червоно-жовтий зовні, рожевий з маслянистою текстурою усередині, а смак — солодкий, з легкою кислинкою. Щодо розміру, то "Весільні" доволі великі — більше 200 г і дуже соковиті. Доросла рослина сягає близько 3 м у висоту.
Груша "Талгарська красуня" — сорт, що плодоносить у вересні або жовтні. Плоди в неї великі (200 г), видовжені, з червоно-жовтою шкіркою, м’якою й ароматною м’якоттю з солодко-кислим смаком. Виростає "Талгарська красуня" великою — понад 4,5 м у висоту, але й урожаю дає чимало.
Груша "Ноябрська" дозріває аж у листопаді, проте все одно має попит серед садівників. Усе через її унікальний зовнішній вигляд — чітка форма і характерний блиск плодів створюють враження штучності, цим і приваблюють. Солодкий смак, компактність рослини (3 м у висоту) — у садку йому точно знайдеться місце, навіть якщо ділянка невелика! Знайти саджанці груші Ноябрська можна в інтернет-магазині "Господар".
Догляд за саджанцями груш
У посадці та догляді за грушевим деревом немає нічого складного. Усе залежить від віку рослини.
Дворічним саджанцям груші потрібен лише регулярний полив, щоб коріння не пересихало (1-2 р/тиждень, залежно від погоди). Ділянку довкола крони варто замульчувати. Щодо підживлення, то воно здійснюється лише при підготовці ями до посадки. Перші кілька років добрива в грунт не потрібні.
Дерева, які вже підросли вимагають більше уваги. Після зимівлі довкола них варто розпушити грунт, внести азотні добрива, здійснити обрізку, прибравши сухі й пошкоджені гілки (перед сокорухом). Кору, крону, гілки, ґрунт обов’язково радять обробити, щоб усунути паразитів. Осіння обрізка теж необхідна — тоді видаляють всі зайві пагони.
Нюанси поливу наступні:
- молоді дерева (1-3 роки) — 15 л/м2;
- термін до 5 років — 30 л/м2, але полив менш частий, в міру висихання ділянки;
- старші дерева більш стійкі, тому їх можна поливати лише тоді, коли спека аномальна.
Детальну інструкцію щодо посадки, догляду, збору плодів спеціалісти інтернет-магазину "Господар" додають до кожного саджанця при покупці. Заходьте, дивіться та обирайте. У нас ви можете купити саджанці груші різних видів за доступною ціною. Раді кожному!
Поширені питання про Груша
Ціна саджанця груші в інтернет-магазині «Господар» — від 240.00 грн (груша «Рікс») до 320.00 грн (груша «Санремі» колоновидна).
- місце — світле, тепле, безвітряне;
- грунт — добре дренований, не глинистий;
- підготовку землі зробити заздалегідь (мін. 7 днів до висаджування);
- розмір ями — 50 см (глибина), 100 см (ширина). Можна зробити глибше і додати добрива (торф, перегній);
- у центрі ями — кілок, дно розпушити;
- поставити рослину у ємність з водою;
- коренева шийка при висаджуванні — на поверхні;
- після засипання саджанця землею, привʼязати його до кілка, замульчувати ділянку;
- щедро полити все водою, щоб грунт осів і біля кореневої шийки саджанця не було повітряних «кишень».
Саджанці груші висаджують восени та навесні. Осіння посадка здійснюється протягом жовтня, весняна — у період з квітня до травня, поки на деревах не розпустилося листя.