Інжир
Сучасні садівники рідко обирають для домашнього саду екзотичні дерева, бо думають, що вони вимагають специфічних умов вирощування. Насправді це не завжди так. Наприклад, інжир, попри те, що найкраще росте у спекотних регіонах, сьогодні можна легко виростити навіть у нас. Українські розплідники подбали про виведення таких саджанців інжиру, які легко пристосовуються до наших кліматичних умов, ще й дають хороший урожай.
Особливості саджанців інжиру
Інжир (фіга, смоковниця) — субтропічна рослина роду Фікус. Найбільш сприятливими регіонами для вирощування різних сортів рослини вважаються середземноморські країни, Крим, Туреччина, Молдова й інші території з тропічним чи субтропічним кліматом. Саджанці інжиру кримського Чорний муасон та інших сортів в Україні можна замовити в інтернет-магазині "Господар".
Інжир виростає до 3 м, вага плодів у середньому становить 100 г (залежить від сорту). Плоди смоковниці нагадують невеликі цибулини зі шкіркою різних кольорів (зелений, жовтий, фіолетовий у різних сортів). М'якоть усередині червона або жовта, з дрібними жовтими кісточками і солодка. При вирощуванні фіги в Україні спеціалісти рекомендують підтримувати висоту рослини на рівні 2 м.
Інжир доволі вибагливий. Щоб нормально плодоносити, йому потрібно багато сонця і тепла (+20-30℃). Із 600 видів, які існують у світі завдяки селекції, для нашої країни найкраще обирати морозостійкі сорти смоковниці. Вони витримують температуру до -15℃. Ціна саджанця інжиру в інтернет-магазині "Господар" — від 380.00 грн.
Посадка дерев
Щоб доросле дерево добре росло і давало багато плодів, насамперед важливо купити саджанець інжиру, який підійде для вирощування у вашому регіоні. При висаджуванні дотримуйтеся інструкції:
місце обирайте світле, захищене від вітрів та протягів;
- грунт має бути родючим (супіщаний, суглинний), з додаванням органічних добрив (перегній);
- розміри посадкової ями — вдвічі більші за кореневу систему;
- перед висаджуванням засипте в яму трохи піску, керамзиту. Садіть рослину разом з землею, в якій вона росла у розпліднику;
- помістіть дерево в центр ями, обережно засипте грунтом;
- довкола ділянки викладіть стінки з шиферу або битої цегли, щоб коренева система не розросталася занадто сильно;
- після посадки рясно полийте рослину половиною відра води;
- замульчуйте ділянку (5-10 см), використовуючи сухе листя, сіно, тирсу, торф. Мульча збереже вологу й обмежить ріст бур'янів довкола інжиру;
- у спеку здійснюйте регулярний полив (30-40 л). Нестача вологи — ось відповідь на поширене питання “Чому погано росте саджанець інжиру?”. Припиняти полив або зводити його до мінімуму слід лише в період плодоношення і на зиму;
- перші 2 роки після висаджування інжир підживлювати не треба. На 3 рік — внесіть азотні і калійні добрива;
- обрізка — з 2 року. Детальна інструкція додається при замовленні товару в нашому інтернет-магазині.
Купити саджанці інжиру морозостійкого ви можете на сайті інтернет-магазину "Господар". Заходьте, дивіться асортимент, замовляйте та отримуйте товар з доставкою в будь-який населений пункт України. Ласкаво просимо!
Поширені питання про Інжир
- місце — тепле, вологе, сонячне, захищене від вітру і протягу (біля огорожі, будинку, гаража з південного боку);
- грунт — родючий, поживний, з додаванням органіки (від 100 г суперфосфату);
- підготовка землі — мінімум 14 днів до посадки (грунт з добривами викласти гіркою в ямі);
- розміри ями — глибина до 80 см, ширина 50 см;
- дренаж — щебінь, бита цегла, стінки ями обкласти битою цеглою;
- викласти саджанець на отриману гірку, розправити коріння, присипати землею;
- полити водою (30 л), утрамбувати;
- зробити мульчування (солома, опил, перегній).
Саджанець інжиру в інтернет-магазині «Господар» коштує від 380.00 грн (інжир «Далматський», «Браун Туркей», «Королівський» тощо).
Спеціалісти рекомендують садити саджанці інжиру ЗКС з ранньої весни, коли вже немає заморозків і до пізньої осени, поки вони ще не настали.